Türkiye Diyanet Vakfı'nın bünyesindeki Vakıf Fuarcılık tarafından düzenlenen 40. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı, İstanbul'daki Fatih Camii'nin avlusunda ve Çamlıca Camii'nde 30 Mart Perşembe günü açıldı. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın açılışını yaptığı fuara, Semendel Yayınları ile birlikte 150 civarında yayınevi katılıyor.

17 Nisan Pazar günü, Kadir Gecesi saatlerine kadar açık kalacak olan fuarda ağırlıklı olarak dinî yayınların sergilenmesi ve satışı yapılıyor. Bu arada bazı yazarların katıldığı sohbet ve imza günleri düzenleniyor. 

79 numaralı standda 85 adet kitabını sergileyen ve satışını yapan Semendel Yayınları, ayrıca şu yayınevlerinin kitaplarına da tezgâhında yer veriyor: Tahşiye Yayınları, Rahle Yayınları, Cihangiran Yayınları, Heybil Yayınları, Ravza Yayınları, Çığır Yayınları, el-Gavsânî Yayınevi.

Rahle Yayınları tarafından neşredilen, Bediüzzaman Said Nursî'ye ait Sözler kitabının daha bir dikkat çekici düzenleme ile yer aldığı standda, dört ayrı kitap seti de çok uygun fiyatlarla satışa sunuluyor. Dört kitaptan oluşan 250 TL raf fiyatlı Namaz ve Zekât Seti, yüzde 40 indirimle 150 TL'ye verilirken, üç kitaptan ibaret 405 TL raf fiyatlı Haşir Seti de yüzde 40 indirimle 240 TL'ye okuyucuya ulaştırılıyor. Dokuz kitaptan meydana gelen 450 TL'lik Külliyyât-ı Hulûsiyye Seti ise yüzde 33 indirimli olarak 300 TL ile taliplisini bekliyor. On dört kitaplı Tefsir Setinin raf fiyatı 1375 TL iken, hazine değerindeki bu seti fuar süresince yüzde 40 indirimle 825 TL'den almak mümkün.

İletişim Formu

Giriş Yap

Giriş Yapın ve Hesabınızı Yönetin

Bir Hesabınız Yok mu? Üye Ol