Tarih: 05-06-2018
GERİ

37. Kitap ve Kültür Fuarı'ndayız

Her sene Ramazan ayında Türkiye Diyanet Vakfı tarafından düzenlenen kitap fuarlarından 37’ncisi, Ayasofya Camiinin yanında açıldı. 300 civarında yayınevinin katıldığı fuarda; Semendel Yayınları, Tahşiye Yayınları, Rahle Yayınları ve Cihangiran Yayınları da 10 numaralı Semendel Yayınları standında kitaplarını sergiliyor.

Önceki yıllarda Beyazıt Meydanında düzenlenen fuara, bu sene Ayasofya Camiinin yanında yer verildi. Çeşitli yayınevlerinin yazarlarına ayırdığı imza günleri ve sohbet programları ile devam eden Türkiye 37. Kitap ve Kültür Fuarında, dinî eserler ön plana çıkıyor.

Geçen sene Ağustos ayında, Bediüzzaman Said Nursî’nin “İşârâtü’l-İ’câz” adlı Arapça eserini “Arabî İşârâtü’l-İ’câz Meâl ve Şerhi” adıyla neşretmeye başlayan Semendel Yayınları, aradan geçen dokuz ay içinde eseri dört cilt halinde okuyucuların istifadesine sundu. Molla Muhammed el-Kersî tarafından şerh ve izah edilen eserin münafıklardan bahseden dördüncü cildi, fuara yeni katılan kitaplar arasında yer aldı.

70 civarında kitabın sergilendiği Semendel & Tahşiye Yayınları standında yüzde 30 indirimle kitap satışı yapılıyor. Kadir Gecesinin idrak edileceği 10 Haziran Pazar günü akşamına kadar açık kalacak olan fuar, kitapseverler için de cazip bir buluşma mekânı oluyor.